Як прати джинси: температура, на якому режимі та як часто це робити
Правильний догляд за джинсами дуже важливий, оскільки від цього нюансу залежить їхній зовнішній вигляд. Попри те, що така тканина виглядає міцною, вона через неправильне прання може легко втратити форму і навіть порватися. Про те, як прати річ в автоматичній машині і як часто це потрібно робити, далі йтиметься.
Варто відзначити, що і фірмові джинси також потребують дбайливого відношення. Оригінальні речі відомих брендів багато циклів прання виглядають дуже пристойно і не втрачають своєї форми. Тому придбання такого одягу стане розумним капіталовкладенням у гардероб. Але щоб речі завжди радували якісними характеристиками, важливо пам'ятати про прості правила догляду за ними.
При якій температурі прати джинси
Перш ніж відправити джинси в пральну машину, необхідно знати, за якої температури їх прати, щоб вони не втратили зовнішнього вигляду та форми. Сучасні пральні машинки ідеально підходять для виконання подібних операцій. Найкраще здійснювати прання за температурних показників не більше 30°, а кількість обертів не повинна перевищувати 800. В іншому випадку навіть найміцніша тканина може зіпсуватися, а тонкі моделі навіть порватися.
Варто пам'ятати, що не слід ставити короткий режим. Його буде недостатньо для того, щоб упорядкувати річ. Також можна віддати перевагу делікатній програмі, що щадить. У процесі закладки джинсів у пральну машину або вручну краще використовувати мийні засоби, спеціально призначені для такої тканини. Якщо такого під рукою не виявилося, можна віддати перевагу гелю м'якої дії. Для цієї мети не підходять порошкоподібні речовини, які погано виполіскуються і можуть залишитися в рубцях, попри тривалий цикл полоскання.
З чим і як прати джинси у пральній машині
Також актуальним питанням є з чим можна завантажити джинси в барабан машинки. Насамперед виріб слід вивернути навиворіт, попередньо перевіривши кишені на наявність сторонніх предметів. Якщо пара линяє, перед тим, як відправити на прання, необхідно замочити її на пів години в оцтовий розчин.
Допускається поєднання джинсових речей з одягом з бавовни відповідного кольору та структури. Ігноруючи це правило, можна отримати неприємні темні розлучення, які неможливо видалити з поверхні тканини.
З білими речами темні джинси поєднувати не можна. Винятком є штани світлого кольору. Крім того, в один барабан можна закладати спортивне взуття. Але перед пранням речей необхідно ретельно очистити підошви та прибрати забруднення. Нові джинси також не варто прати, комбінуючи з іншими предметами гардеробу, оскільки невідомо, як линяє річ.
Рекомендації як прати чорні джинси
Прати чорні джинси можна вручну або за допомогою автоматичної машини. Щоб тканина не втрачала своєї насиченості, джинси також вивертають навиворіт, а для прання не використовують речовини, що містять відбілювачі. Варто пам'ятати, що недостатній цикл полоскання може залишити на тканині світлі розлучення. Якщо таке вже трапилося і потрібно їх прибрати, ділянки обробляють слабким розчином оцтовим. Для цього беруть дві частини речовини та одну порцію теплої води, розчин виливають на плями та дають полежати штанам кілька годин. Потім стирають звичайним способом. Закладати чорні джинси можна лише з речами такого ж кольору.
Як прати джинси вручну
Якщо джинси оздоблені великою кількістю декоративних елементів і страз, їх краще прати вручну, щоб не порушити цілісність прикрас. Також цей метод краще застосовувати, коли виріб придбано вперше. Найчастіше, таким чином, з них вимивається зайва фарба. При пранні цим шляхом терти штанини одну про іншу в жодному разі не можна, краще використовувати м'яку щітку. Якщо на них є забруднення, їх обробляють господарським милом, яке краще наносити на інструмент, а не на тканину. Щіткою рухають вздовж напрямку ниток, що дозволить зберегти структуру волокон.
У тазі розчиняють заздалегідь мийний засіб гелеподібного типу. При цьому вода повинна бути не гарячою. Якщо в будинку є лише порошкоподібний засіб, його необхідно заздалегідь розчинити у воді повністю. Забороняється сипати його на тканину. На завершення процедури слід добре прополоскати виріб у кількох водах. Важливо ретельно видалити залишки мийного засобу, щоб тканини не було розлучень.
Як часто потрібно прати джинси
Фахівці не рекомендують часто прати джинсові штани, оскільки таким чином можна суттєво скоротити термін їх експлуатації. Краще це робити у міру забруднення. Крім того, варто враховувати частоту носіння речі. Якщо хтось акуратно їх носить кілька разів на місяць, то вони довго залишатимуться гаразд.
Використовувати автоматичне прання необхідно тільки у випадку, коли це дійсно потребує.
Дослідивши всі нюанси прання речі, необхідно правильно підійти до сушіння. Штани підвішують у вертикальному положенні та надають потрібну форму, розправляючи всі складки. Їх можна розташувати на свіжому повітрі або лоджії з вентиляцією. Не можна сушити джинси під прямим сонячним промінням або біля обігрівача.
На якому режимі прати джинси
Також актуальним залишається питання, якій програмі краще надати перевагу при пранні джинсів. Деяка техніка має окремий режим для прання тканин такого типу, в яку вже додані потрібні параметри. Для старих виробів не використовуйте режим вручну. В іншому випадку краще встановити програму на мінімальну кількість обертів. Інакше виріб буде складно гладити. Крім того, деякі моделі можуть навіть зменшитися у розмірі.
Для сильно забруднених речей допускається встановлення програми попереднього прання. Варто пам'ятати, що можна використовувати кондиціонери, які роблять тканину м'якшою і делікатною. Знаючи прості правила догляду за улюбленим одягом і дотримуючись їх, можна довго насолоджуватися привабливим виглядом штанів багато років поспіль. Тільки так речі завжди будуть у відмінному стані.
- Як повинні сидіти класичні чоловічі джинсиЩо таке класичні чоловічі джинси: переваги. Класичні джинси Lee як найкращий вибір на всі випадки життя. Як підібрати прямі чоловічі джинси за розміром.Читати статтю
- З чим носити джинсову курткуМодні луки Фото 💙 З чим носити джинсову куртку жінкам та чоловікам 💙 Чорна джинсівка 💙 Оверсайз 💙 З хутромЧитати статтю